סגנון חיים

גן ילדים

איזה גן ילדים הייתם רוצים בשביל הילדים שלכם, גן רגיל או גן עם ערך מוסף? יותר ויותר גני ילדים מבינים שאפשר ורצוי להעניק יותר. וזה לא רק משהו תדמיתי שעוזר "למכור" את הגן בעיני ההורים. יש כאן משהו ממשי, אמיתי, ערכי. גם עם ערך מוסף נותן יותר לילדים, הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך.

איך ערך מוסף כדאי לחפש

זה בסדר גמור ואפילו רצוי שלא כל גני הילדים בנויים על פי תבנית אחת. כל גן ילדים צריך להיות עבור הילדים מרחב בטוח, מוגן, מקום שכיף ונעים להימצא בו. אך יחד עם זאת, מאוד נחמד ואפילו מועיל כאשר ישנם ערכים נוספים. לדוגמא, גן ילדים שבו נותנים ערך מוסף בדמות שיעורי אנגלית. למעשה, אפשר לתכנן זאת כך שחלק מהפעילויות בגן מתבצעות באנגלית. ערך מוסף מסוג אחר זהו גן שנותן שיעורי מוזיקה וקצב. אולי לא כל ילד יצמח להיות מוזיקאי, אבל חלק מהילדים יגלו בעצמם משיכה בריאה לתחום הזה.

פיתוח ביטחון עצמי ואיך עושים זאת נכון

ערך מוסף מצוין שאפשר לחפש בגן מצוין, זה המכוונות לפיתוח ביטחון עצמי. גן ילדים שרוצה לפתח ביטחון עצמי בקרב הילדים לא צריך להשתמש בסיסמאות. לא סיסמאות יוצרות ביטחון עצמי אלא מתן כלים לכל ילד, להתקדם בקצב שלו בשילוב אתגר במינון הנכון. צריך לזהות בכל ילד מהם הנקודות החזקות שבו ולהחמיא לו על כך. אצל ילד אחד זה יהיה הכושר המוטורי, אצל ילד אחר זה יהיה כושר מנהיגות, אצל ילדה אחרת זה יכול להיות מקוריות וחוש המצאה, יכולת אומנותית וכן הלאה. נזכור שלא כל הילדים מוכשרים בכל אבל כל ילד מוכשר לפחות במשהו אחד. אנשי חינוך וגננות שמקפידות להשקיף על הילדים, מסתכלות של שפת הגוף, על תחומי העניין ולא רק על המילים שנאמרות, משיגות את המטרה החשובה הזאת.

אי אפשר לזייף אהבה

רוצים טיפ מעולה לזיהוי גן ילדים מעולה ברמת גן? פשוט בדקו האם הגננת אוהבת ילדים והאם היא רואה בתפקידה שליחות. אלה דברים שאי אפשר לזייף. כשזה אמיתי, רואים את זה, מרגישים בזה וחשים בכך.