שיווק ופרסום

הקמת חנות וירטואלית: מה צריך להביא בחשבון כדי להצליח

הקמת חנות וירטואלית הפכה לפעולה קלה מאי פעם. גם אם אין לכם שום מושג בקוד, אתם לא יודעים מה זה HTML ובחיים לא למדתם פייתון או את שפת C, זה לא מהווה מכשול. פלטפורמות ישראליות או בין לאומיות מאפשרות להקים חנויות בעברית, חנויות באנגלית, להתחבר די בקלות למערכת סליקה מאובטחת ולהתחיל למכור.
אפשר לנהל חנות וירטואלית מצליחה במקביל לעבודה השוטפת שלכם, אבל בעזרת התמדה אפ10שר להפוך את החנויות למקור הכנסה בלעדי. אבל, צריך להביא בחשבון כמה דברים כדי להצליח. אם מישהו אומר לכם שתוכלו לפרוש מהעבודה שלכם בתוך חודש או שתהיו מיליונרים בין לילה, הרי שבדרך כלל הדברים לא עובדים כך.

תכנון – הבסיס להצלחה

כמו בכל הקמה של עסק אחר, הקמת חנות וירטואלית במיטבה היא תוצאה של תכנון. עליכם להחליט לא רק מה אתם רוצים למכור, אלא להבין מיהם בעצם הלקוחות שלכם. הגדרת קהל היעד בצורה טובה, זה מאפשר לבנות חנות מתאימה, לדבר בשפה האופטימלית עבור קהל היעד ולשפר את מאמצי השיווק, כבר מרגע השקת החנות. במסגרת התכנון, כדאי להתייחס גם להיבטים טכניים, כגון איזו פלטפורמה תתאים לכם, האם החנות תפעל בעברית בלבד, אילו שירותי סליקה יתאימו ועוד.

תבניות לחנות, כן או לא

לאחר שקיבלתם החלטה עקרונית שאתם רוצים להתקדם עם הקמת חנות וירטואלית, הביאו בחשבון את האמצעים הכספיים. ניתן לקים חנות כיום כמעט באפס תקציב, על בסיס תבניות מוכנות מראש. אבל אם יש לכם יכולת או רצון להשקיע קצת יותר, זה יוכל להועיל בטווח הרחוק. לאורך זמן, יש יתרון לחנויות שהוקמו לא בצורה גנרית אלא בעיצוב מדויק ועם מאפיינים ייחודיים. נכון, זה עולה כסף, אבל אלה גם האתרים שמתעדכנים היטב, הם לא נשארים מאחור ואפשר לשדרג אותם עם הזמן, בהשקעה יחסית נמוכה.

אין משווקים את החנות, לאחר הקמת חנות וירטואלית

האתגר כיום הוא לא הקמת חנות וירטואלית אלא שיווק נכון. יש המון כלים לצורך כך, למשל קידום אורגני, קידום ממומן, שימוש בפופ אפים, שימוש בגוגל מיי ביזנס, פעילות ברשתות החברתיות, ניוזלטר ועוד.