סגנון חיים

להתמודד עם קשיים ומצוקות בחיים, על פי שיטת ימימה

במקורותינו כתוב – בזיעת אפך תאכל לחם. משמעות הדבר היא שכדי להתקיים צריך להתאמץ. הדברים נכונים הן עבור הקיום הפיזי והן עבור הקיום הרגשי, הרוחני ולמעשה העמוק יותר. רבים ורבות מאיתנו חשים בימים אלה כל מיני קשיים, מצוקות, חרדות או דילמות. האם זה הזמן למלא את הגוף בכדורים נוגדי חרדה? אפילו הרופאים סבורים שכדורים מסוג זה הם לא הפתרון לכל. זה פתרון לכל היותר זמני. על מנת להתמודד עם מצוקות, לאורך זמן, בצורה עמוקה ורבת עוצמה, כדאי להכיר את שיטת ימימה. זו לא שיטה חדשה. ימימה עצמה, ז"ל, כבר לא עימנו, אבל חוכמתה הרבה כפי שניתן לראות באתר אשירה ימימה וכפי שמעידות תלמידותיה הרבות, עדיין כאן.

למי יכולה לעזור שיטת ימימה

גוף האדם הוא מורכב וכך גם נפשו. כל אחד וכל אחת מאיתנו – עולם מלא. יחד עם זאת, החוויה האנושית, לא דווקא דתית או חילונית, תמיד משאירה פתח לשינוי, מקום להתפתחות, אפשרות לגדילה. שיטת ימימה בנויה בין היתר על הדרך להכיר את עצמנו, להבין מאין באים הקשיים והבנה של תורת הכרה מובנית ומסודרת. הבנת הייחוד שבנו והיכולת לצמוח בעזרת השכל וההיגיון מצד אחד, ובעזרת כלים שיטתיים ותובנות עמוקות מצד שני.

שיטת ימימה

שיטת ימימה יכולה לעזור לנשים ולגברים, לדתיים ולחילוניים, לכל מי שרוצה להשקיע בעצמו או להשקיע בעצמה. זוהי דרך לחקירה וללימוד עצמי ולימוד של הזולת. הבנה של עומקם של דברים. מתוך ההבנה הזאת, אפשר לפרוץ החוצה מתוך חיים של חרדות, חשש ומצוקות. ניתן להתמודד בצורה טובה עם בעיות תקשורת, עם קשיים בזוגיות, עם חוסר סיפוק בבית או עם שאלות לגבי הדרך שצריך לגדל ילדים, להעניק להם כלים ותובנות לחיים.
בגדול, שיטת ימימה נועדה לכל מי שאיננה שבעת רצון מהמצב כעת. או לכל מי שרוצה להבין דברים יותר לעומק, אבל לא סתם כך על בסיס מושגים איזוטריים. צמיחה אישית, ביטחון עצמי, להפוך לאנשים טובים יותר – זה אפשרי. תלמידיה הרבים של ימימה, ששמעו מפיה את הדברים, מעידים על כך שוב ושוב.

אתר של לידיה יונג