סגנון חיים

מזון איכותי לכלבים

האם יש לך כלב? לא רק בני אדם משגשגים כשהם נהנים מתזונה איכותית. כולנו אוהבים חיות מחמד וכלבים צריכים להיות בדיוק אותו הדבר. בשורות הבאות נסביר את כל מה שצריך לדעת על מזון טוב לכלבים: איך מזהים אוכל טוב, איך להתאים את הפתרון הטוב ביותר לכלב ועוד.

כיצד לזהות מזון לכלבים באיכות גבוהה

לראשונה, מזון יבש לכלבים ניכר מהמרכיבים מהם הוא עשוי. הוא צריך להכיל את המרכיבים הטבעיים ביותר ואת הכמות הקטנה ביותר של תוספים שנועדו לעבות את הנפח. מזון באיכות טובה יכיל את השילוב המושלם של חלבון וסיבים, פחמימות, מינרלים וויטמינים. מומלץ שזה יהיה מותג בעל מוניטין שמוכר מזון איכותי לכלבים כמו ambrosia לאורך זמן ובאופן קבוע.
עדיפות ליצרנים המבצעים בקרת איכות שוטפת ואשר מוצריהם אושרו על ידי בעל הרישיון. טיפ מאוד מועיל בנושא זה – בדקו את רשימת הרכיבים וודאו שהמרכיב החשוב ביותר הוא בשר או חלבון אחר מהחי (למשל דגים). לדוגמה, תוספים כגון דגנים נמצאים ברמות נמוכות במזונות איכותיים. במזונות באיכות נמוכה יותר, תכולת הבשר הנקי תהיה נמוכה בהרבה, ולכן זה לא מומלץ.

לספק מזון איכותי המבוסס על גיל ומגוון

לא כל סוגי המזון זהים בטבעם ומתאימים לכל גזעי הכלבים. בנוסף לפריטי מזון נפוצים, חלק מהיצרנים מציעים פתרונות פרימיום למגוון זנים. בפרט, ידוע שחלק מהגזעים הם בעלי רגישויות מסוימות, ולכן עבורם כדאי להעדיף מזונות מאוקלמים. בנוסף, ישנם הבדלים במזון לקבוצות גיל שונות. לגורים יש צרכים תזונתיים אחרים שכן הם זקוקים לרכיבי מזון התומכים בהתפתחות המוח ומערכת העצבים וכן לתכולת אנרגיה גבוהה. כלבים מבוגרים זקוקים למזון איכותי כדי לעזור לתהליך העיכול קל יותר ולא להכביד על הגוף.
ישנם יצרני מזון לכלבים איכותיים המציעים פתרונות לכלבים בכל הגדלים. מחקרים מצאו שהצרכים התזונתיים של כלבים קטנים יכולים להיות שונים מאוד מכלבים גדולים יותר. בחירה במזון איכותי יכולה לעזור לכם לבצע פחות ביקורים בוטרינר והכלב שלכם יהיה עליז יותר, אנרגטי ומלא אנרגיה. בנוסף, חומרים מזינים עתירי תזונה יכולים להאריך את תוחלת החיים של חבר בעל ארבע רגליים.

מזון לכלים